Portská vína

Tato vína jsou vyráběna pouze z kvalitních sklizní, mají plnou vyváženou, jemnou a delikátní chuť.

Portská vína Cálem

Tato firma byla založena roku 1859 má sídlo v Portu na břehu řeky Douve. Patří mezi šestici nejúspěšnějších firem, které exportují víno do pěti kontinentů světa. Vlastní vinice Quinte do Pégo, které se nachází na více než 50 ha v samém srdci regionu Douvo. První zlatou medaili získala v roce 1897 na mezinárodní výstavě v Bruselu.

Portská vína Burmester

Tato firma byla založena roku 1730 a svoje vinařské úspěchy slaví již od roku 1870. Zachovává si tradiční firemní postupy na přípravu různých typů vín.
Obě firmy rozlišují dva specifické typy vín: Ruby a Tawny.

Portská vína Ruby

Zraje v dubových sudech o objemu cca 20 tisíc litrů, kde průběh oxidace je velmi pomalý, a díky tomu si zachovává ovocný charakter a plnou rubínově červenou barvu se svěží chutí a bohatým aroma červeného ovoce.

Portská vína Tawny

Zraje v dubových sudech o objemu cca 550 litrů, kde probíhá proces silnější oxidace a díky tomu má víno potlačený ovocný charakter s kořenito-ořechovým nádechem a lehkou hnědočervenou barvou. Tato vína se podávají při zachování teploty 15-18 stupňů Celsia.

Naše prodeja portských vín Buffalo - Radnická 6 ve Velkém Meziříčí tato vína nabízí a prodává.

Máme regionální zastoupení firmy Likor - specialisty na portská a portugalská vína.

Portská vína 10, 20, 30 a 40-ti letá jsou vína typu Tawny, uložená v dubových sudech ve sklepeních Vila Nova de Gaia. Jsou vyrobená ze sběrů z nejlepších let. Číslo na lahvi prozrazuje průměrný věk použitých sběrů. Tato vína se míchají proto, aby bylo dosaženo chuti, která je určitou rovnováhou mezi svěžím bujným mládím a váženým klidným stářím.

 

MESSIAS ROSÉ PORT

Portské víno MESSIAS ROSÉ PORTVšeobecně vyrovnané víno jemné chuti typu Ruby s velmi příjemnou narůžovělou barvou. Víno z tradiční oblasti Douro s ovocnou příchutí.

DACOSTA

Portské víno DacostaNabídková řada portských vín DACOSTA obsahuje všechny základní typy. RUBY, TAWNY, WHITE, LATE BOTTLED VINTAGE 2000, 10 YEARS OLD a RESERVU. Jedná se o mladé portské víno.

DACOSTA 10 YEARS OLD

Portské víno Dacosta 10 years oldNabídková řada portských vín DACOSTA obsahuje všechny základní typy. RUBY, TAWNY, WHITE, LATE BOTTLED VINTAGE 2000, 10 YEARS OLD a RESERVU.

BURMESTER

Portské víno BurmesterMladé portské víno plné energie a svěžesti. Zachovává si mimořádně ovocný buket. S rubínově červenou barvou s květinovým tónem a podtextem čerstvých hroznů.

CÁLEM LÁGRIMA

Portské víno CÁLEM LÁGRIMABílá portská vína se obvykle vyrábí z bílých hroznů v různých variantách podle cukernatosti od sladkých, suchých až po extra suchá. Zrají v dubových sudech po dobu nejméně tří let. Mají delikátní a nenápadnou zlatavou barvu, která přechází až do zlatohnědé.

CÁLEM OLD FRIENDS

Portské víno - CÁLEM OLD FRIENDSEnergické portské víno plné dynamiky. Barva je výrazně rubínová, sytá a plná s krásnými fialovými odlesky. Krásně vystupují tóny borůvek a ostružinové marmelády zasazené do rámce ušlechtilého likéru a dřevitého koření.

CÁLEM 10 YEARS OLD

Portské víno Calem 10 years oldVelmi oblíbená vína, která jsou scelena z pečlivě vybraných sklizní. Barva se mění stářím od sytě topazově červené u 10 letého k zlatavě červenohnědé u 40 letého.

Dárkové balení portského vína + 2 skleničky

Portské víno - dárkové baleníVšechny portská vína lze dárkově zabalit např. do dřevěných nebo papírových krabiček....